Základná škola J.Lipského s materskou školou Trenčianske Stankovce

Základná škola J.Lipského s materskou školou Trenčianske Stankovce

Zo života školy
Hlavná stránka ZŠ
História našej školy
Ján Lipský
Zameranie školy
Projekty školy
Školské fórum
Comenius
Fotogaléria
Info
Kontakt
Orgány školy
Dokumenty školy
Naši učitelia
Naši žiaci
Známky a dochádzka
Rozvrhy
Výchovné poradenstvo
Špeciálny pedagóg
Testovanie deviatakov
Krúžky
Zelená skola
Školský klub
Školský časopis
Školská jedáleň
Všetky články školy
Povinné zverejňovanie
Formuláre a žiadosti
Web odkazy
Obec Trenčianske Stankovce
Materská škola
Prihlásenie

Zabudnuté heslo
Štatistiky servera
OS: Linux a
PHP: 4.4.9
MySQL: 5.0.92-log
Čas: 20:04
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Členov: 6
Reportov: 328
Odkazov: 0
Prístupov: 2099056
Archív
Kto je tu
19 hostia
Administrácia
Administrácia

 

 Práve prezeráte Hlavná stránka ZŠ
 
Noc múzeí a galérií 2015
Napísal Mgr. Ida Lobotková, Zdenka Baková   
Tuesday, 26 May 2015
noc_muzei_2015.png

     Počas celoeurópskeho podujatia realizovaného pod patronátom Rady Európy mesto Trenčín už tradične organizuje Noc múzeí a galérií. Akcia prebehla 16. mája od 10. do 22. hodiny a pre návštevníkov boli za symbolický poplatok 1 € otvorené stále expozície viacerých kultúrnych a historických inštitúcií.
     Akciu využili žiaci z krúžku Mladý ochranár a pod vedením Mgr. I. Lobotkovej a Mgr. E. Trúnkovej navštívili Trenčiansky hrad, Karner Sv. Michala, Katov dom, Mestskú vežu a Piaristické gymnázium J. Braneckého. Mnohí žiaci videli Katov dom, či Karner sv. Michala prvýkrát. Na Trenčianskom hrade ich zaujal panoramatický výhľad z Matúšovej veže a tiež Studňa lásky. V Katovom dome si prezreli modely Trenčianskeho hradu z rôznych období a zbierku halapartní mestských strážnikov. V mestskej veži ich zaujala výstava výtvarníčky Izabely Bulkovej a výhľad z jej vrcholu tiež stál za to. Navštívili aj pamätnú izbu v Piaristickom gymnáziu. Akciu zakončili opekačkou v Čerešnovom sade lesoparku Brezina.
     Dúfame, že si z tohto dňa žiaci odniesli len pozitívne zážitky a získali nové vedomosti o histórii a kultúre svojho regiónu.

noc_muzei_1.jpg noc_muzei_2.jpg noc_muzei_3.jpg noc_muzei_4.jpg noc_muzei_5.jpg
noc_muzei_6.jpg noc_muzei_7.jpg noc_muzei_8.jpg noc_muzei_9.jpg noc_muzei_10.jpg
 
Deň belasého motýľa
Napísal Zdenka Baková   
Tuesday, 26 May 2015

 belasy_motyl.png

     Občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR od roku 2001 organizuje v júni Deň belasého motýľa.  Tento rok sa uskutoční už jeho 15.ročník. Je to deň osvety o nervosvalovom ochorení svalová dystrofia, o jeho sociálnych a zdravotných dôsledkoch (viac informácií nájdete na www.omdvsr.sk alebo na stránke venovanej kampani Deň belasého motýľa www.belasymotyl.sk ).
     Súčasťou tejto osvetovej kampane je aj celoslovenská verejná zbierka na kompenzačné pomôcky pre postihnutých touto chorobou - na elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky, elektrické postele, dýchacie prístroje, schodiskové plošiny, stropné zdviháky, schodolezy a iné špecifické pomôcky.
     Prečo je práve belasý motýľ symbolom ľudí so svalovou dystrofiou? Je krehký, ale ľahko zraniteľný, jeho krehkosť vyjadruje bezmocnosť ľudí, ktorí sa progresiou ochorenia stanú úplne bezvládnymi, odkázanými na pomoci iných.
Ale podaná pomocná ruka dokáže rozhýbať motýlie krídla a oslabnuté svaly...
     Žiaci našej školy prispeli už v predošlých šiestich ročníkoch do tejto zbierky, čím prejavili zmysel pre ľudskosť a spolupatričnosť s trpiacimi. Veríme, že aj tento ročník tejto vysoko ľudskej aktivity nezostane bez odozvy a v piatok 5. júna bude väčšina našich žiakov odchádzať zo školy s pripnutým belasým motýlikom. Príspevok môžete odovzdať svojim triednym učiteľkám alebo triednym pokladníkom - výška príspevku je dobrovoľná.       
    

 
 
Hore
 
 
 
Flash Module 2%
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Ankety
Ktorá rubrika je na stránkach školy pre teba najzaujímavejšia?
 
Zažil si už na vlastnej koži šikanovanie?
 
Používaš v škole ťaháky?
 
Akú hudbu počúvaš najradšej?
 
Náhodný obrázok z galérie
 
 

 

Redakčný systém Joomla Open Source - Úprava Template Ľubomír Struhár správca servera obce Trenč.Stankovce a správca školskej PC siete