Základná škola J.Lipského s materskou školou Trenčianske Stankovce

Základná škola J.Lipského s materskou školou Trenčianske Stankovce

Zo života školy
Hlavná stránka ZŠ
História našej školy
Ján Lipský
Zameranie školy
Školská foto galéria
Projekty školy
Školské fórum
Comenius
Info
Kontakt
Orgány školy
Dokumenty školy
Naši učitelia
Naši žiaci
Známky a dochádzka
Rozvrhy
Výchovné poradenstvo
Špeciálny pedagóg
Testovanie deviatakov
Krúžky
Zelená škola
Školský klub
Školský časopis
Školská jedáleň
Všetky články školy
Povinné zverejňovanie
Formuláre a žiadosti
Web odkazy
Obec Trenčianske Stankovce
Materská škola
Prihlásenie





Zabudnuté heslo
Štatistiky servera
OS: Linux a
PHP: 4.4.9
MySQL: 5.0.92-log
Čas: 15:09
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Členov: 6
Reportov: 315
Odkazov: 0
Prístupov: 1644263
Archív
Kto je tu
29 hostia
Administrácia
Administrácia

 

 Práve prezeráte Hlavná stránka ZŠ
 
Záložka spája školy
Napísal Mgr. Lenka Ďuďáková, Zdenka Baková   
Wednesday, 12 November 2014

zalozka-nadpis.png

     Tento rok sa naša škola už po druhýkrát zapojila do medzinárodného projektu „Záložka spája školy“. Jeho cieľom je  nadviazanie kontaktov medzi slovenskými a českými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci mohli vyrobiť ľubovoľnou technikou. Školy taktiež mohli výmenu záložiek využiť na nadviazanie vzájomnej spolupráce, kontaktov alebo na poznávanie života žiakov v rôznych kútoch Slovenska i Čiech.
     V tomto roku nám bola ako partnerská škola pridelená Základná škola P. Jilemnického zo Zvolena. Z našej školy záložky vyrábalo 221 žiakov 1. stupňa, ŠKD, 5., 6. a 7. ročníka. Výmena záložiek prebehla v posledný októbrový týždeň. Všetci zúčastnení žiaci už netrpezlivo čakali, kedy p. učiteľky prinesú zvolenské záložky a kedy dostanú tú svoju. Verím, že všetci boli spokojní, veď všetky záložky boli super.  
     Ďakujem za spoluprácu všetkým zúčastneným žiakom, p. učiteľkám z 1. stupňa, p. vychovávateľkám a p. učiteľke Mgr. Staníkovej a Mgr. Marcinátovej z 2. stupňa. Verím, že svojou účasťou podporíte tento zaujímavý projekt aj budúci školský rok.
             

 
Exkurzia Mladých ochranárov
Napísal Mgr. Ida Lobotková, Zdenka Baková   
Tuesday, 11 November 2014
bodovka.png

     V sobotu 18.októbra sme sa zúčastnili exkurzie do okolia našej obce. Naším cieľom bola  pešia turistika popri rieke Váh smerom na Bodovské rybníky.
     Počas exkurzie sme sa zamerali na pozorovanie rastlinných a živočíšnych druhov nášho okolia. Sledovali sme čistotu prostredia, zbierali sme šípky, skorocelové listy a iné prírodniny. Porozprávali sme sa o využití riek a rybníkov. Pozreli sme si aj náučnú tabuľu o využití koní – jazdecké kone a ich využitie na parkúr, dostihy a drezúru. Oboznámili sme sa s pravidlami správania sa a ochrany zdravia pri pobyte v blízkosti vodných tokov.
     Exkurziu sme zakončili opekačkou a športovými aktivitami na futbalovom ihrisku v Rozvadzoch.

bodovka1.jpg bodovka2.jpg bodovka3.jpg bodovka4.jpg bodovka5.jpg
bodovka6.jpg bodovka7.jpg bodovka8.jpg bodovka9.jpg bodovka10.jpg
 
Cesta do dávnej minulosti
Napísal Mgr. Ivana Mayerová, Zdenka Baková   
Thursday, 06 November 2014
dinosaurium.png

     V pondelok 27. októbra sa naši piataci zúčastnili exkurzie v bratislavskej Inchebe, kde bola otvorená unikátna expozícia DINOSAURIUM, ktorá predstavuje časť jednej z najväčších zbierok pravých kostier a skamenelín dinosaurov.
     
Výstava Dinosaurium je najväčšou putovnou výstavou pravých dinosaurích skamenelín. Prvýkrát bola predstavená v roku 2013 vo Švédsku. Exponáty pochádzajú z Borissiakovho paleontologického ústavu ruskej akadémie vied, kde viac ako 200 vedcov študuje rôzne skupiny prehistorických zvierat a rastlín. Celá táto unikátna výstava je založená na vedeckých výskumoch a skutočných fosílnych pozostatkoch. Podobnú výstavu nebolo doteraz možné vidieť nikde na Slovensku ani v Českej republike. Niektoré exponáty sú staré až 300 miliónov rokov. Výstava je koncipovaná veľmi zaujímavou a záživnou  formou tak, aby zaujala návštevníkov všetkých vekových kategórií. Inštalácia tejto výstavy si vyžiadala  niekoľko týždňov – to svedčí o jej jedinečnosti a náročnosti príprav. Poskladanie všetkých kostier, vrátane 6,5 metrov dlhej kostry tarbosaura, zabralo  tímu ruských paleontológov desať dní. Našim žiakom sa v Dinosauriu veľmi páčilo.

 
 
Hore
 
 
 
Flash Module 2%
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Ankety
Ktorá rubrika je na stránkach školy pre teba najzaujímavejšia?
 
Zažil si už na vlastnej koži šikanovanie?
 
Používaš v škole ťaháky?
 
Akú hudbu počúvaš najradšej?
 
Náhodný obrázok z galérie
 
 

 

Redakčný systém Joomla Open Source - Úprava Template Ľubomír Struhár správca servera obce Trenč.Stankovce a správca školskej PC siete